Szivárványovi Pannonhalmán

1-6 éves gyermeke gondozását, fejlesztését vállaljuk, családias környezetben. Szeretettel várjuk!

  Szakmai programunk. Kiemelt szakmai célok


1. Ellátás

A szivárványoviban fő feladatunknak tekintjük a gyermekek – 1 éves kortól 6 éves korig – napközbeni alapellátásán, gondozásán túl, a gyermekek életkori és egyéni sajátosságainak, eltérő fejlődési ütemének szem előtt tartásával az egészséges, szeretetteljes, harmonikus személyiség kibontakoztatását, fejlesztését. Előnyünk a családias hangulat, az alacsony gyermeklétszám, a szeretetteljes szemléletmód. Több figyelem, türelem, mosoly, idő jut egy-egy gyermekre. Kiemelt figyelmet szentelünk a szabad levegőn történő mozgás fejlesztésére, az egészséges személyiség kialakulására.



2. Szolgáltatás

Kiemelt szakmai céljainkat a gondozás-nevelés alapelveivel és feladataival összhangban határoztuk meg. Ellátásainkat, szolgáltatásainkat a gyermekek életkorához, szükségleteihez, igényeihez igazítottuk.



3. Élelmezés

Naponta 4-szeri étkeztetést biztosítunk, a reggelit, tízórait, uzsonnát kiváló alapanyagokból saját konyhánkban készítjük. Ügyelünk arra, hogy jó minőségű, tápláló és egészséges ételek kerüljenek a változatos étrendbe. A kisgyermekek fokozott ásványi anyag, vitamin, fehérje és energia-szükséglete megkívánja a zöldségfélék, főzelékek, gyümölcsök, gabonák, tésztafélék, húsfélék és tejtermékek megfelelő arányát, mind mennyiségben, mind minőségben. Ebédet kétfélét biztosítunk, vegetáriánus és hagyományos étel közül választhat a szülő gyermeke számára. Figyelembe vesszük a speciális diéta szerint étkezők igényeit is. (gluténmentes, laktózmentes,  vegetáriánus stb.)



4. Önképzés

A családi napközi vezető folyamatosan képzi magát, rendezvényeken vesz részt, ahol begyűjti a szakirányú információkat mind a nevelési ügyekben, mind azokban a gazdasági és politikai kérdésekben, melyek a csana működését segítik.


5. Kapcsolattartás

A szülők minden nap találkoznak a szivárványovi vezetőjével személyesen, akivel a napi problémákon túl a gyermek testi-lelki-szellemi fejlődésével kapcsolatos információkat is kicserélhetik, megbeszélhetik. Akár egyéni fogadóórát egyeztetve oldhatják meg az aktuális ügyeket.

Keressük azokat a tevékenységi formákat, ahol a szülők érezhetik, hogy társak szeretnénk lenni a gyermeknevelésben. Beszélgetések alkalmával megismerkedünk a családok hátterével, a gyermek helyével, szerepével a családban. A nevelésben milyen elveket alkalmaznak. Fontosnak tartjuk a gyermekek személyiség-jegyeinek megismerését.



A családi napköziben az ellátás, a gondozás – nevelés megvalósulása


A családi napközi a családban nevelkedő gyermekek számára nyújt életkornak megfelelő nappali felügyeletet, gondozást, nevelést, étkezést és foglalkoztatást, kis létszámban (7 fő).

A gondozás- nevelés feladatai: a gondozás és a nevelés elválaszthatatlan egységet alkot. A gondozás minden helyzetében nevelés is folyik. Fontos, magatartását, az önálló próbálkozásait figyelembe veszi és ennek a lehetőségét biztosítja. A gyermek sikeres próbálkozásait megdicséri, ezzel növelve az együttműködési kedvét. A gyermek nevelése hogy hatékony legyen, fontos a gyermek testi- lelki szükségleteinek a kielégítése, és a fejlődés elősegítése. Az egészséges fejlődéshez szükséges a biztonságos, rugalmas, szeretetteljes, elfogadó légkör megteremtése.



1. Az egészséges életmód alakítása

Életkornak megfelelő táplálkozás - ezen belül többfélét is biztosítunk az igényeknek megfelelően, sok vitamin adása napi gyümölcsfogyasztással, megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása, friss levegőn tartózkodás, sok mozgás.



2. Az érzelmi fejlődés és a szocializáció elősegítése

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek jól érezzék magukat, olyan légkört igyekszünk kialakítani, melyben kedvük van aktívnak lenni.

Kérésükkel, kérdésükkel bármikor fordulhatnak a felnőttekhez. Érezzék azt, hogy elfogadó, szeretetteljes az őket körülvevő környezet.

A szocializációt elősegítjük az együttneveléssel, a gyermek érezze, hogy fontos nekünk, a szülő megbízzon a gyermekével foglalkozó felnőttben, elfogadja társait.


Szobatisztaságra nevelés: fokozott figyelmet fordítunk arra, hogy pelenkázás, biliztetés, WC használata a gyermek fejlettségének megfelelően történjen. A szobatisztaságra nevelés menetét a szülőkkel közösen tervezzük meg, amikor már a gyermek hajlandóságot mutat az önállósodásra, értelmileg érett rá.


Mosakodás: pelenkázás, WC és bili használat után minden alkalommal kezet mosatunk a gyermekkel. Ehhez biztosítjuk a szappant, meleg vizet, jellel ellátott törölközőt.

Minden gyermeknek van külön fésűje, fogmosó felszerelése, ezeket könnyen elérhető helyen tároljuk.


Öltözködés: öltözködéskor mindig biztosítunk megfelelő helyet és időt a gyermek számára. Öltözködésnél a gyermekkel foglalkozó felnőtt úgy segít, hogy az önállósodási törekvéseket észreveszi, ha a gyermek elakad, segít.


Alvás, pihenés: a gyermekeknek külön fekhelyet biztosítunk és igény szerint a délelőtti, délutáni alvás lehetőségét megadjuk.

Alváshoz csendes, nyugodt légkört teremtünk, mese, halk zene alkalmazásával.


Levegőzés: minél több időt töltsenek a gyermekek a friss levegőn, a játszóudvar jól felszerelt, játéktevékenységre ösztönöz. Homokozó, mozgásfejlesztő eszközök állnak a gyermekek rendelkezésére.


Étkezés: a gyermekek táplálása az életkori sajátosságaiknak és egyéni igényeiknek megfelelően történik. Az étkezéshez szükséges asztalok, székek, edények, evőeszközök biztosítottak. Az ételből minden gyermek egyéni étvágyának megfelelő mennyiséget kap.


Játék: a kisgyermeknek természetes életformája, központi tevékenysége és legfőbb öröme a játék. A játék segít a világ megismerésében és befogadásában, elősegíti a testi, az értelmi, az érzelmi és a szociális fejlődést.

Fontos, hogy életkorának megfelelő mennyiségű, minőségi játékfajtákat biztosítsunk.

A játékok nyitott játékpolcon vannak elhelyezve, hogy a gyermek tudjon választani, ösztönző hatásuk legyen a játéktevékenységhez. A csendes, nyugodt játék feltételeit a puhasarkok biztosítják. A szerepjátékokhoz fodrász- és főzősarkot alakítottunk ki.

Játékaiban szívesen játssza el azokat a pillanatokat, melyek jó érzéssel töltötték el.


3. A megismerési folyamatok fejlődésének segítése

Az értelmi nevelés során a gyermekek spontán szerzett tapasztalatait, ismereteit szeretnénk rendezni és célirányosan bővíteni. A gyermekek érdeklődésére, kíváncsiságára, mint életkori sajátosságra építve fejlesztjük a gyermekeket.


 A gyermekek beszoktatása a szivárványoviba

Minden kisgyermek számára komoly lelki megrázkódtatást jelent, ha édesanyjától hosszabb-rövidebb időre el kell válnia. Így van ez akkor is, ha a gyermek családi napközibe, oviba kerül. Ezért fontos a fokozatos beszoktatás.

Lényeges, hogy a szülő partner legyen, hogy az első napokban segítse ő is gyermeke beilleszkedését. Legyen ott vele, együtt ismerkedjenek az új hellyel, a gyermekekkel és a gondozókkal. Meséljen sokat el a gyermek addigi életéről, szokásairól. Mondja el, hogyan és mit szeret enni, hogyan és mivel szokott elaludni, mivel szeret játszani, mit tud már egyedül elvégezni. Mutassa meg a szülő, hogyan pelenkázza be gyermekét, hogyan eteti, hogyan altatja. Esetleg mindezt írásban is megteheti.

Az első napokban csak egy-két órát tölt a gyermek a családi napköziben.

Később már tízóraizik vagy ebédel is.


Beszoktatási rend a Szivárványoviban:

Hétfő: 1 óra, délelőtt 9.30-10.30-ig, szülővel együtt.

Kedd: 1 óra, délelőtt 9.30-10.30-ig, szülő nélkül.

Szerda: 2 óra délelőtt 8.30-10.30-ig, szülő nélkül, ennek része a tízórai is a többiekkel.

Csütörtök: 8-12.30-ig, fél nap a szülő nélkül, ennek része a reggeli, tízórai és ebéd is.

Péntek: 8-15-ig, ekkor alvás (próbálkozás) is van.

A következő héttől normális menetrend.

Természetesen igazodunk a gyermek igényeihez, és ha szükséges meghosszabbodik, vagy akár felgyorsulhat a beszoktatási rend.

Mivel a szülők számára is óriási változás a kisgyermektől való elszakadás, ezért őket is segíteni kívánja a napközi – szaktanácsadással állunk a beszoktatós szülők rendelkezésére, átsegítjük őket az elszakadás első, nehéz időszakán.


Látogasson el hozzánk gyermekével, szeretettel várjuk!


Tefonos  időpontegyezetés:


06-20/439-4896 telefonszámon

Szaifné A. Adrienne

Szivárványovi vezetőnél.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 2
Heti: 4
Havi: 30
Össz.: 95 306

Látogatottság növelés
Oldal: Szakmai programunk
Szivárványovi Pannonhalmán - © 2008 - 2024 - szivarvanyovim.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »